Kategoria: Szkolenia i sport

Ćwiczenia KARAMBOL 2017 na drodze krajowej S8

Ćwiczenia KARAMBOL 2017 na drodze krajowej S8

13 listopada 2017 roku tuż po godzinie 13 na nowo budowanym odcinku drogi ekspresowej S8 w okolicach miejscowości Szumowo rozpoczęły się ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem KARAMBOL 2017. Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie i doskonalenie systemu ratowniczego województwa podlaskiego w zakresie działań ratowniczych w trakcie katastrof w ruchu lądowym oraz kierowania i koordynacji działań w zakresie ratowania życia, zdrowia podczas zdarzenia z bardzo duża ilością poszkodowanych.

więcej

Ćwiczenia w Narwiańskim Parku Narodowym

Ćwiczenia w Narwiańskim Parku Narodowym

27 października 2017 na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego odbyły się ćwiczenia w zakresie ratownictwa specjalistycznego na wodzie oraz podawania wody na duże odległości. W manewrach wzięły udział siły lokalne z jednostek PSP i OSP powiatu wysokomazowieckiego i białostockiego oraz Kompanii Specjalnej Centralnych Odwodów Operacyjnych „Białystok”.

więcej

Ćwiczenia chemiczne Piątnica 2017

Ćwiczenia chemiczne Piątnica 2017

W czwartek 26 października 2017r. na obiektach Okręgowej Spółdzielni mleczarskiej w Piątnicy odbyły się ćwiczenia z udziałem  jednostek ochrony przeciwpożarowej pod kryptonimem „Piątnica 2017”.

więcej

VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki” w Grajewie

VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki” w Grajewie

19 października 2017 roku na terenie byłej jednostki 9 Pułku Strzelców Konnych przy ulicy Wojska Polskiego w Grajewie odbyły się VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”, w których wzięły udział 3 – osobowe drużyny mundurowe reprezentujące Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Policji, wojsko, organizacje strzeleckie z Grajewa i Nowego Sącza, lokalny samorząd oraz 5 – osobowe drużyny reprezentujące młodzież szkolną z terenu powiatu grajewskiego.

więcej