Kategoria: Interwencje

Pożar w zakładzie produkującym węgiel aktywny w Hajnówce

21 sierpnia 2017 roku chwilę po godz. 4 nad ranem do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie od pracownika zakładu Gryfskand Sp. z o.o. w Hajnówce o pożarze hali magazynowej, w której składowany był węgiel drzewny aktywny w postaci pyłu oraz granulatu.

więcej

Groźny wypadek na DK 19 w okolicach miejscowości Horodnianka

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku w dniu 9 sierpnia 2017 r. otrzymało informacje, że na drodze krajowej nr 19 miał miejsce wypadek, w którym uczestniczył kombajn rolniczy oraz samochód osobowy marki BMW. Do zdarzenia doszło około godziny 19:15 w okolicach miejscowości Horodnianka.

więcej

Powiat grajewski – wypadek na drodze krajowej nr 65

Powiat grajewski – wypadek na drodze krajowej nr 65

2 sierpnia 2017 r. o godzinie 00.12 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał informację w postaci formatki z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku o wypadku samochodowym na trasie Ciemnoszyje – Osowiec (fragment drogi krajowej nr 65).

więcej

Wyciek metanolu na torowisku manewrowym w Białymstoku

Wyciek metanolu na torowisku manewrowym w Białymstoku

1 sierpnia 2017 roku około godziny 15:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zgłoszono wyciek metanolu z cysterny kolejowej stojącej na torowisku manewrowym przy dworcu PKP w Białymstoku. W I rzucie do działań zadysponowano sześć zastępów z PSP - dwa z JRG 1 (10 osób), trzy z JRG Nr 2 (dziewięć osób) i jeden zastęp z JRG Nr 4 (5 osób).

więcej