Pożar samochodu osobowego w Przechodach gm. Grajewo

Pożar samochodu osobowego marki Kia Sportage gasili w poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku strażacy z Grajewa i Ciemnoszyj. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Przechody gm. Grajewo.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie o godzinie 16.36. Pierwszy zastęp ratowniczo-gaśniczy, który przybył na miejsce zdarzenia zastał w pełni rozwinięty pożar samochodu osobowego na drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Przechody. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono również, że kierujący pojazdem mężczyzna znajduje się na zewnątrz bez widocznych obrażeń zewnętrznych.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu 2 prądów gaśniczych piany na palący się samochód. W trakcie akcji gaśniczej strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu, który nagle zasłabł. Dalszą pomoc medyczną mężczyzna uzyskał od zespołu ratownictwa medycznego.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: sekc. Michał Ignaczewski, KP PSP w Grajewie