image_pdfimage_print

23 grudnia 2020 r. około godz. 9:35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Hołowieskiej oraz Białowieskiej w Bielsku Podlaskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w zdarzeniu udział brały trzy samochody osobowe: Opel Corsa, Citroen C3 oraz Mercedes E220. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Trzy spośród tych osób opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Jedna osoba natomiast w dalszym ciągu pozostawała wewnątrz rozbitego pojazdu. Dostęp do niej nie był utrudniony, jednak wymagała ona pomocy medycznej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej Strażacy unieruchomili odcinek szyjny kręgosłupa i opatrzyli rany osobie poszkodowanej. Zabezpieczono ją przed utratą ciepła i przy użyciu noszy ewakuowano z rozbitego pojazdu. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną od strażaków i przetransportował do szpitala.

Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana.

W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim