image_pdfimage_print

W dniu 20 grudnia 2020 r. odbył się w Zambrowie XIII Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W związku z panującą pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami sanitarnymi, licytacja została przeniesiona do Internetu. Organizatorami wydarzenia byli: Bursa Szkolna Nr 1, Stowarzyszenie „Szansa”, Fundacja „Szansa dla Ciebie” oraz parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Każdy, kto chciał mieć jedną z 21 pięknych, ręcznie robionych szopek, które powstały dzięki wytężonej pracy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mógł wziąć udział w ww. aukcji. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie chętnie wyszli z inicjatywą i wylicytowali szopkę wykonaną przez Dominika i Mateusza Pucyków. Szopka powstała pod kierunkiem p. Artura Nowackiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu. Szopka zajęła III miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Szopka znajdzie odpowiednie miejsce na świetlicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej KP PSP w Zambrowie w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

W sumie podczas Aukcji Charytatywnej Szopek Bożonarodzeniowych 2020 udało się zebrać 1930 złotych. Środki te zostaną przekazane na rehabilitację i pomoc socjalną dla niepełnosprawnych dzieci oraz będących w potrzebie seniorów – podopiecznych stowarzyszenia „Szansa” i fundacji „Szansa dla Ciebie”.