image_pdfimage_print

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudce (powiat bielski) pozyskała nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 4,1/16 z napędem 4×4 na podwoziu marki VOLVO.  Nowy pojazd zastąpi wysłużony już samochód ratowniczo-gaśniczy marki STAR i będzie służył jednostce OSP w Rudce podnosząc jej zdolność operacyjną.  Dzięki niemu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rudka i powiatu bielskiego.

Nowy wóz strażacki to wygrana w profrekwencyjnej akcji „Bitwa o wozy” zorganizowanej podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Akcja ta miała na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki staraniom wójta Rudki Marcina Gawrysiaka, pracowników Urzędu Gminy oraz członków OSP Rudka i OSP Koce borowe, frekwencja w tej gminie wyniosła 82,35 proc., co okazało się być najwyższą frekwencją w II turze wyborów spośród gmin wchodzących w skład byłego województwa białostockiego. (więcej o akcji przeczytać można tutaj)

Koszt nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego to prawie 800 000 zł. Zakup sfinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: OSP Rudka