image_pdfimage_print

Pracowicie upłynęła ostatnia służba strażakom z terenu powiatu grajewskiego. Jednostki ochrony przeciwpożarowej 30 września 2020 roku interweniowały ogółem 4 razy. W jednym przypadku wyjeżdżali do pożaru, natomiast w pozostałych przypadkach do miejscowych zagrożeń. W wyniku powstałych zdarzeń 1 osoba została ranna.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło o godzinie 10.12 na ulicy Piłsudskiego w Grajewie. W okolicach przejścia dla pieszych 41-letnia kobieta zakrztusiła się tabletką. Jako pierwsi na pomoc ruszyli grajewscy strażacy, którzy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Granicznej w Szczuczynie. Zgłoszenie o pożarze transformatora strażacy otrzymali o godzinie 12.41. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. Jako pierwsi przybyli na miejsce druhowie z OSP w Szczuczynie, którzy stłumili ogień przy użyciu gaśnicy proszkowej.

Tego samego dnia o godzinie 22.19 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o kolizji 2 aut osobowych i samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 61 w Bełdzie gm. Rajgród. Poza uszkodzeniem pojazdów nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum OSP KSRG w Szczuczynie