image_pdfimage_print

Powiat łomżyński – przysypany mężczyzna podczas wykopu studni

17 września 2020r. o godz. 16:54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży odebrał zgłoszenie o przysypanej osobie kopiącej studnie w m. Rydzewo, gmina Miastkowo. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej tj. 3 z PSP z JRG Łomża, w tym SGPR ŁOMŻA oraz 1 z OSP KSRG Miastkowo. Dodatkowo na miejsce działań przybył Oficer Operacyjny Powiatu.
Łącznie podczas działań zaangażowanych było 16 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że osoba poszkodowana (mężczyzna l. 38) znajdująca się w studni będącej w trakcie budowy została całkowicie zasypana i nie ma z nią kontaktu. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wybieraniu ziemi wiaderkami na lince z zasypanych kręgów. Z uwagi na niestabilną konstrukcję studni (poprzesuwane kręgi względem siebie) zdecydowano się na poszerzeniu wykopu w celu rozbiórki kręgów od góry przy pomocy koparko-ładowarki.

Mężczyzna został odnaleziony na głębokości ok. 8 m od poziomu gruntu – brak funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Kalinowski

Zdjęcia: KM PSP Łomża