Festyn pod hasłem „Bądź widoczny na drodze” w Grajewie

13 września 2020 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbył się Moto Festyn Integracyjny pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”. Impreza promująca zasady bezpieczeństwa zgromadziła liczne grono uczestników ruchu drogowego oraz pasjonatów motoryzacji, użytkowników motocykli i innych ciekawych pojazdów.

Jednym z punktów festynu była prezentacja samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. W ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” strażacy przeprowadzili instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantoma i zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1. Promując zasady bezpieczeństwa funkcjonariusze zaapelowali do właścicieli pojazdów o kulturę jazdy i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Dbając o bezpieczeństwo własne i innych uczestników imprezy, strażackie pokazy odbyły się  z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z pandemią koronawirusa.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Mulewski, KP PSP w Grajewie