image_pdfimage_print

W dniach 28 i 31 sierpnia 2020r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim pomagali w dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk oraz maseczek ochronnych do placówek oświatowych na terenie powiatu bielskiego. Środki te pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych i pozwolą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży szkolnej oraz personelowi placówek w okresie walki z koronawirusem.

Maseczki oraz środki dezynfekcyjne zostały dostarczone przez przewoźnika do Komendy Powiatowej PSP w Bielsku Podlaskim i od razu po przybyciu ładunku strażacy przystąpili do procedury rozdysponowywania środków ochronnych do poszczególnych szkół. W dystrybucję środków zaangażowane zostały również władze samorządowe oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bielskiego.

Łącznie do placówek oświatowych z terenu powiatu rozdysponowano 4500 litrów płynu do dezynfekcji rąk oraz 16750 sztuk maseczek ochronnych. Dodatkowo do szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego trafiło również 21 termometrów bezdotykowych.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim