image_pdfimage_print

28 i 31 sierpnia 2020 roku sokólscy strażacy przeprowadzili dystrybucję pierwszej partii środków ochrony indywidualnej przeznaczonych na potrzeby placówek oświatowych pochodzących z Ministerstwa Zdrowia.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020 / 2021 strażacy JRG Sokółka przekazali do 39 szkół i innych placówek oświatowych łącznie 5.685 l płynu do dezynfekcji rąk (w 5 litrowych pojemnikach) oraz 24.450 szt. maseczek ochronnych. W dystrybucji w/w materiałów niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, nauczycielom i pracownikom – Komendę Powiatową PSP w Sokółce wsparły samorządy gminne oraz jednostki OSP. Wszystkie te środki mają dotrzeć do szkół z powiatu sokólskiego przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podczas dystrybucji środków ochronnych rozdano również termometry bezdotykowe dla 34 szkół podstawowych z terenu powiatu przekazane przez Wojewodę Podlaskiego.

Niebawem kolejna partia środków ochrony indywidualnej przeznaczonych do walki z pandemią koronawirusa trafi do pozostałych szkół na terenie powiatu sokólskiego.