image_pdfimage_print

22 sierpnia 2020 roku o godzinie 14.42 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3-go Maja z Wojska Polskiego (fragment drogi krajowej nr 65). Z treści zgłoszenia wynikało, że po zderzeniu 3 samochodów osobowych droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana, a jeden z uczestników wypadku jest ranny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia 2 zastępów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie zweryfikowano otrzymane informacje i ustalono, że w zdarzeniu uczestniczą 3 samochody osobowe, a 2 osoby są ranne i wymagają pomocy. Ruch w miejscu wypadku był utrudniony i odbywał się wahadłowo jednym pasem.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 rannym mężczyznom i otoczeniu ich opieką do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz wsparciu funkcjonariuszy policji w zakresie kierowania ruchem pojazdów.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie