image_pdfimage_print

W lipcu 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie miało miejsce  Szkolenie Kierujących Działaniem Ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych (dowódców OSP)  z terenu powiatu zambrowskiego. Kurs został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi „Zasadami organizacji szkoleń członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”.

Dany kurs nadaje druhom OSP uprawnienia do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym. Strażacy ochotnicy, biorący udział w szkoleniu wiedzę z przedmiotowego zakresu przyswajali w każdą niedzielę w terminie od 05 do 26 lipca br. Program szkolenia obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami z druhami dzielili się funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  oraz Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie.

Łącznie 19 druhów, z 20 zaczynających (z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych), pozytywnie zaliczyło pisemny egzamin  i otrzymało zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

  

Opracowanie: kpt. Paweł Gwardiak

Zdjęcia: KP PSP Zambrów