image_pdfimage_print

8 lipca 2020 roku Komenda Powiatowa PSP w Sokółce wprowadziła do użytkowania nowy lekki samochód operacyjny SLOp SKODA KODIAQ z napędem 4×4 otrzymany w drodze darowizny rzeczowej od „Fundacji Siepomaga”.

Środki finansowe na jego zakup pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej przez fundację w dniach 22 – 29 kwietnia 2020 pod hasłem „Biebrza w ogniu!” na zakup sprzętu strażackiego. To właśnie w tych dniach strażacy OSP i PSP z terenu powiatu sokólskiego walczyli o uratowanie najcenniejszych przyrodniczo obszarów Biebrzańskiego Parku Narodowego, którego również znaczny obszar (prawie 5 tys. hektarów) leży w granicach powiatu sokólskiego i jest zabezpieczanych operacyjnie w zakresie gaszenia pożarów przez sokólskich strażaków.

Nowy samochód wzmocni potencjał ratowniczy KP PSP Sokółka i dzięki jego walorom taktyczno – technicznym będzie wykorzystywany głównie do przewozu dowodzących akcjami ratowniczo – gaśniczymi na poziomie taktycznym oraz grup operacyjnych podczas prowadzenia działań w trudno dostępnym terenie, a także ciągnięcia przyczep pożarniczych ze sprzętem.

Fundacji Siepomaga serdecznie dziękujemy!

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Sokółka.