image_pdfimage_print

01 sierpnia 2020 roku w godzinach 9.00 – 13.00 na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przeprowadzono kolejną zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży oraz parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki krwi czuwał 5-osobowy zespół. Cenny dar, ratujący życie i zdrowie oddały osoby, które pozytywnie przeszły weryfikację. Spośród 45 potencjalnych dawców, którzy złożyli deklarację, 39 mogło oddać krew. Wśród tak licznej grupy obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz niezawodni honorowi dawcy. Łącznie pozyskano ponad 17,5 l. krwi, która trafi do ludzi potrzebujących.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę w tym trudnym dla wszystkich czasie. Tych z Państwa, którzy nie zdążyli oddać krwi w wyznaczonym terminie, zapraszamy na kolejną zbiórkę, o której będziemy na bieżąco informować.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota,  KP PSP w Grajewie