image_pdfimage_print

30 lipca 2020 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wspólnie z funkcjonariuszami i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną wypoczywającymi nad Jeziorem Rajgrodzkim. W ramach kampanii społecznej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzono pogadanki w ośrodkach wypoczynkowych „WOPR” w Tamie oraz „Knieja” w Rajgrodzie.

Głównym celem obu spotkań było zwrócenie uwagi młodych ludzi oraz opiekunów na bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Strażacy przekazali uczestnikom kolonii letnich podstawowe informacje z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in.: zasady prawidłowej ewakuacji w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia, udzielania pierwszej pomocy, alarmowania służb ratowniczych i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Poza tym funkcjonariusze udzielali odpowiedzi na pytania nurtujące dzieci i młodzież.

Ze względu na panującą obecnie sytuację zagrożenia epidemicznego, spotkania przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie