image_pdfimage_print

W związku z panującą w Polsce sytuacją epidemiologiczną związaną z występowaniem wirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 promocje absolwentów szkół PSP nie mogły odbyć się w tradycyjny sposób.

W związku z powyższym 31 lipca 2020 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokółce odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z wręczeniem aktów nadania stopnia młodszego aspiranta trzem funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 26 czerwca 2020 roku nadał stopień młodszego aspiranta:

  • mł. ogn. Wojciechowi Bakunowicz – funkcjonariuszowi JRG Sokółka, który ukończył zaoczne studium aspiranckie w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie,
  • st. sekc. Dawidowi Kozioł oraz st. str. Mateuszowi Bućko, którzy ukończyli szkoły aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w ramach służby kandydackiej i od 1 sierpnia 2020 roku rozpoczną służbę stałą w JRG Sokółka.

Rozkazy personalne o nadaniu stopnia wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce bryg. Dariusz Łukaszewicz.

Awansowanym funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie.