image_pdfimage_print

W dniu 12 lipca 2020 r. tuż przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z opryskiwaczem rolniczym na DK 19 w miejscowości Knorydy .

W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano  samochód osobowy  Skoda Felicja  po uderzeniu w tył opryskiwacza ciągnionego przez ciągnik rolniczy. W zdarzeniu udział brały 2 osoby, kierowca skody został uwięziony w pojeździe, kierowca ciągnika rolniczego nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego oraz  odłączeniu akumulatora. Kierowca Skody został przetransportowany na SOR w Bielsku Podlaskim. Na czas działań służb ratowniczych DK 19 była zablokowana.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, OSP KSRG Piliki, 1 zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Opracowanie: Kamil Kotowicz, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim