image_pdfimage_print

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie znani są z chęci pomagania innym ludziom. Odpowiadając na nominację druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie oraz funkcjonariuszy Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, przyjęliśmy wyzwanie włączenia się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Naszym celem jest pomoc małej Hani, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

W akcji #GaszynChallenge mogą wziąć udział osoby fizyczne oraz instytucje.Wystarczy nagrać film podczas robienia pompek i nominować kolejnych uczestników. Za 10 zrobionych pompek na konto Haniwpłacamy 5 zł., jeżeli z różnych przyczyn nie wywiążemy się z wykonania zadania na konto wpłacamy minimum 10 zł. Zadanie należy wykonać w ciągu 48 godzin od chwili nominacji.

Grajewscy strażacy wzięli udział w akcji 2-krotnie. Jedno zadanie w ubiegłym tygodniu wykonali funkcjonariusze podziału bojowego, a w dniu dzisiejszym to samo zadanie wykonali strażacy nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Biebrza” funkcjonującej w strukturach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Do dalszego udziału w akcji #GaszynChallenge wytypowaliśmy: Komendę Powiatowa Policji w Grajewie, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Grajewa, Szczuczyna i Żeber oraz Zakładową Służbę Ratowniczą funkcjonującą przy zakładach Pfleiderer Grajewo sp. z o.o.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Autorzy filmów: asp. Marek Samełko, st. sekc. Michał Milewski, KP PSP w Grajewie