image_pdfimage_print

Zapobiegając rozprzestrzenianiu się koronowirusa SARS-Cov-2 w walce z pandemią białostoccy strażacy kontynuują działania związane z kontrolą na granicy Państwa.

Współpraca ze Strażą Graniczną polega na prowadzeniu przez strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej kontroli sanitarnej na granicy Rzeczypospolitej Polskiej na przejściu granicznym w Bobrownikach. Całodobowe działania polegają na ocenie symptomów choroby COVID-19 u osób przekraczających granicę. Strażacy zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej prowadzą pomiar temperatury ciała wszystkich osób wjeżdżających do kraju z Republiki Białorusi.

W okresie od 12 marca do 28 maja 2020 roku skontrolowano ponad 21 tys. osób, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ponad 17 tys. pojazdów drogowych (samochody osobowe, mikrobusy, autobusy i pojazdy ciężarowe).

Ponadto nadal przed szpitalami 6 namiotów pneumatycznych Państwowej Straży Pożarnej służy dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, umożliwiając bezpieczną segregację i separację tych osób w pięciu punktach.

 

Opracowanie: bryg. Paweł Ostrowski, KM PSP w Białymstoku
Zdjęcia: kpt. Łukasz Ostrowski, KM PSP w Białymstoku