image_pdfimage_print

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa Białostocka.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar obory z dobudowanym garażem oraz zadaszoną wiatą dla zwierząt. Płomienie obejmowały całą powierzchnię budynku. W niewielkiej odległości od płonącego budynku znajdował się budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej. Przybyły na miejsce właściciel przekazał informację Kierującemu Działaniem Ratowniczym o tym, że w budynkach nie przebywali ludzie.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i jednego prądu wody w natarciu na palącą się część obory. Po przybyciu kolejnych jednostek wprowadzono do działań dodatkowe 4 prądy gaśnicze w natarciu na płonący budynek oraz znajdujące się wewnątrz składowisko drewna opałowego i bel słomy.

Po stłumieniu płomieni dokonano rozbiórki dwóch ścian obory. Przez wykonany otwór wywożono spalone drewno i słomę w belach na pobliską łąkę, gdzie następowało dogaszanie.
W trakcie zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Na miejsce zdarzenia przybył Oficer Operacyjny KP PSP Sokółka oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

W działaniach udział brały: 4 zastępy z JRG Sokółka oraz 9 zastępów OSP, w tym cysterna z OSP Lipsk (powiat augustowski).

 

Opracowanie: st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP Sokółka
Zdjęcie: st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP Sokółka