Pożar samochodu osobowego w Mieruciach gm. Grajewo

Pożar samochodu osobowego marki BMW gasili w ubiegłą sobotę, 16 maja 2020 roku w okolicach miejscowości Mierucie grajewscy strażacy. Zgłoszenie w postaci formatki wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania o godzinie 15.38 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy ratowniczo-gaśnicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w sile 7 osób. Po przybyciu pod wskazany w zgłoszeniu adres strażacy ustalili, że na drodze polnej pali się samochód osobowy marki BMW i sucha trawa w pobliżu pojazdu. Pożar był w fazie mocno rozwiniętej  i istniało zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na łąki i nieużytki rolne.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palący się samochód i trawę oraz dokładnym przeszukaniu pojazdu i najbliższej okolicy pod kątem osób poszkodowanych. Pomimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie nie odnotowano wypadków z ludźmi.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: portal grajewo24.pl