image_pdfimage_print

14 maja 2020r. około godz. 22:20 do bielskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Parcewo (gm. Bielsk Podlaski). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej oraz przedysponowano zastęp JRG, który uczestniczył w innym zdarzenia (pożar sadzy w kominie w m. Moskwin).

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono samochód osobowy marki Audi  po uderzeniu w przepust drogowy. Autem podróżowały 3 osoby, pasażer o własnych siłach opuścił pojazd natomiast dwójka pozostałych uczestników zdarzenia pozostawało w rozbitym aucie. Dostęp do nich był utrudniony. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe. Strażacy w tym celu musieli odciąć dach oraz usunąć lewy boku auta przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Osoby poszkodowane zostały ewakuowane z pojazdu i przekazana przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przetransportowane na SOR w Bielsku Podlaskim. Droga na czas działań była zablokowana w obu kierunkach.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG ,OSP Hołody , OSP Parcewo, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Tego dnia strażacy powiatu bielskiego uczestniczyli jeszcze w dwóch zdarzeniach związanych z pożarami sadzy w przewodach kominowych.

Opracowanie: Kamil Kotowicz, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim