Powiat hajnowski – działania związane z koronawirusem

W związku z koniecznością ograniczenia transmisji koronowirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, strażacy kontynuują działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem rozprzestrzeniania się pandemii. Poza realizacją zadań ustawowych, systematycznie wspomagamy inne służby ratownicze w ich działaniach.

07.05.2020 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce zaoferowali Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Hajnówce pomoc w postaci udostępnienia i rozstawienia namiotu pneumatycznego z osprzętem. Namiot został ustawiony przy bloku „D” Szpitala im. W. Mantiuka położonego przy ul. Dowgirda 9 w Hajnówce, będzie on pełnił rolę przejściowej izby przyjęć dla osób kończących kwarantannę.

Ponadto w dalszym ciągu zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej funkcjonariusze z JRG Hajnówka prowadzą doraźny pomiar temperatury ciała wszystkich osób wjeżdżających na terytorium RP z Białorusi na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce. W okresie od 24 kwietnia do 8 maja 2020 roku skontrolowano 128 osób, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w 54 składach pociągów towarowych.

Łącznie od początku działań, tj. 10 marca 2020 roku – funkcjonariusze z JRG Hajnówka skontrolowali 3217 osób, które wjechały 1633  pojazdami osobowymi i ciężarowymi oraz 208 pociągami towarowymi.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce

Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce.