image_pdfimage_print

4 maja 2020 roku na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka.

Tegoroczne obchody strażackiego święta miały symboliczny charakter ze względu na panującą w naszym kraju i świecie pandemię koronawirusa. W uroczystościach wzięli udział jedynie funkcjonariusze i pracownicy cywilni naszej komendy, którzy tego dnia pełnili służbę oraz zmiana zdająca służbę.

Po przyjęciu meldunku o rozpoczęciu uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Sokółce st. bryg. Dariusz Wojtecki złożył  życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za wkład i wysiłek w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia i środowiska.

Następnie odczytano życzenia skierowane do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, które nadesłali: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt oraz Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Kolejna część uroczystości poświęcona była odczytaniu komunikatów o nadaniu wyróżniającym się funkcjonariuszom wyższych stopni służbowych oraz przyznaniu nagród i wyróżnień:

przyznano:

  • 3 awansów w korpusie oficerów
  • 7 awansów w korpusie aspirantów
  • 6 awansów w stopniu podoficerów
  • 1 awansu w korpusie szeregowych

odznaczono:

  • dwóch funkcjonariuszy Srebrną odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”

wyróżniono:

  • jednego funkcjonariusza nagrodą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
  • 4 funkcjonariuszy nagrodą Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Uroczystość zakończył meldunek złożony Komendantowi Powiatowemu PSP w Sokółce.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP w Sokółce
Zdjęcia: Zbigniew Makar, KP PSP w Sokółce