image_pdfimage_print

W dniu 19 marca 2020 roku tuż po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego w Bielsku Podlaskim. Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim oraz okoliczne jednostki OSP.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że pożarem objęte jest użytkowe poddasze budynku. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem JOP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejścia do mieszkania objętym pożarem w celu przeszukania i zlikwidowania zagrożenia. Na poddaszu znajdowały się drewniane ściany działowe wypełnione trocinami. Z uwagi na wysoką temperaturę i silne zadymienie w budynku działania prowadzono z drabin nasadowych ustawionych w obydwu szczytach budynku. Działania w dalszej fazie polegały na oddymianiu poddasza i usuwaniu tlących się elementów wyposażenia. Wszystkie pomieszczenia objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczeniu ukrytych źródeł ognia. Spaleniu uległy dwa pokoje, korytarz i łazienka z wyposażeniem.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało 7 zastępów straży pożarnej: 3 zastępy z JRG Bielsk Podlaski, OSP KSRG Augustowo, OSP KSRG Piliki, OSP KSRG Hołody, OSP KSRG Orla – łącznie w działaniach brało udział 30 strażaków, ZRM, Policja.

Opracowanie: Kamil Kotowicz, KP PSP w Bielsku Podlaskim.
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim.