image_pdfimage_print

26 lutego 2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Białymstoku odbyło się uroczyste pożegnanie Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Pietraszko. Podczas uroczystego apelu Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt podziękował Zastępcy za 32 lata służby.

St. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko związany z ochroną przeciwpożarową od 1987 roku, kiedy to rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Po reformie administracyjnej w roku 1999, został przeniesiony do Ośrodka Szkolenia PSP w Łapach. W 2002 roku pełni obowiązki służbowe w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, w której od 22 lutego 2016 r. obejmuje stanowisko zastępcy podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

St. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko za swoją służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej wyróżniony został wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i branżowymi.