Pracowity Sylwester strażaków na terenie powiatu grajewskiego

31 grudnia 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Boczek-Świdrowo, Grajewa, Rajgrodu i Szczuczyna wyjeżdżali do 4 zdarzeń, w których ranne zostały 2 osoby.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Popowie gm. Grajewo strażacy otrzymali o godzinie 14.58. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i po 1 zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Boczkach-Świdrowo i Grajewie. Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji 14 strażaków pożar szybko zlokalizowano i ugaszono.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie o godzinie 16.52. W miejscowości Dołęgi gm. Szczuczyn na drogę gminną przewróciło się potężne drzewo, które całkowicie zablokowało przejazd. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

1 stycznia 2020 roku o godzinie 02.22 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Szczuczynie. Samochód osobowy Ford Ka, którym podróżowały 2 osoby wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Działania ratownicze 2 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i 1 zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie polegały na wykonaniu dostępu do osób uwięzionych w pojeździe i ich ewakuacji na zewnątrz. Ranni kobieta i mężczyzna zostali przetransportowani do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie i OSP KSRG w Szczuczynie