image_pdfimage_print

21 listopada 2019 roku w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zorganizowana została kolejna akcja poboru krwi.

Celem zbiórki było zgromadzenie zapasów krwi na leczenie małego Oliwiera – syna naszego kolegi – strażaka z KM PSP w Łodzi oraz na leczenie naszego kolegi Piotra – strażaka z JRG 17 KM PSP w Warszawie. Akcja zorganizowana została we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Białymstoku oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku w ramach XIV edycji ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.
Udział w akcji wzięły 23 osoby, zarówno strażacy z białostockich JRG, funkcjonariusze i pracownicy cywilni obu Komend, jak również druhny i druhowie OSP powiatu białostockiego. Oddano łącznie 10,3 litrów krwi. Szczególne słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom akcji, którzy zechcieli wziąć udział w tym zacnym przedsięwzięciu. Zachęcamy wszystkie osoby do aktywnego udziału w zbiórkach honorowego krwiodawstwa. Często jest to jedyna możliwość pomocy w ciężkich chorobach nowotworowych oraz przy operacjach ratujących życie.
Pamiętaj! Oddając krew ratujesz życie!

Opracowanie: st. sekc. Marek Wołosewicz, KM PSP Białystok
Zdjęcia: KW PSP w Białymstoku