Uroczysta zbiórka z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

18 listopada 2019 r. w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas której Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński wręczył funkcjonariuszom Państwowej Staży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej wyróżnienia, nagrody i awanse na kolejne stopnie służbowe.

W zbiórce oprócz wyróżnionych funkcjonariuszy i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego uczestniczyli także: Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt, szefowie służb i instytucji mundurowych oraz zaproszeni goście.
W sumie z okazji Święta Niepodległości w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej mianowanie na wyższy stopień otrzymało 25 funkcjonariuszy, a czterech zostało uhonorowanych medalem za Długoletnią Służbę. Dodatkowo nagrodą pieniężną wyróżniono 6 funkcjonariuszy: 2 nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i 4 nagrodą Komendanta Głównego PSP.

https://bialystok.tvp.pl/

 

Zdjęcia: KW PSP w Białymstoku, Podlaski Oddział SG