image_pdfimage_print

1 października 2019 roku podczas zamiany służby komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński wyróżnił nagrodą pieniężną 3 funkcjonariuszy z naszej jednostki, którzy uczestniczyli w likwidacji skutków wypadku drogowego na terenie województwa małopolskiego.

Do tragicznego wypadku doszło 8 września 2019 roku około godziny 21:45 na 603 kilometrze drogi krajowej nr 7 w okolicach Miechowa. Jadący do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie funkcjonariusze zauważyli zdarzenie i bez chwili zastanowienia ruszyli z pomocą poszkodowanym. W pierwszej kolejności ewakuowali z samochodu osobowego kobietę i przystąpili do udzielania jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, którą prowadzili nieprzerwanie do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Kierujący pojazdem mężczyzna był uwięziony we wraku i dopiero przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych będących na wyposażeniu strażaków z Miechowa udało się go wydobyć na zewnątrz.

Niestety pomimo wysiłku strażaków z Grajewa i Miechowa podróżujących autem osobowym nie udało się uratować. Kierujący pojazdem i pasażer zginęli na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie