image_pdfimage_print

4 sierpnia 2019 r. o godzinie 01:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 19 w okolicy miejscowości Popławce, gm. Kuźnica.


Do działań natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Sokółka oraz zastęp OSP KSRG Kuźnica.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu DK19 leży na dachu samochód osobowy. W trakcie rozpoznania ustalono, że wewnątrz pojazdu znajduje się jedna osoba – nieprzytomny, uwięziony mężczyzna. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów. Jednocześnie przystąpiono do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, która odbywała się pod nadzorem ZRM. Po wydobyciu kierowcy – został on ewakuowany poza strefę zagrożenia. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze działania polegały na postawieniu pojazdu na koła i dokładnym jego przeszukaniu, a także oświetleniu terenu działań na czas prowadzonych czynności dochodzeniowo – śledczych. Na czas działań DK 19 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana.

W działaniach udział brały 3 zastępy straży (JRG Sokółka, OSP KSRG Kuźnica) – łącznie 10 strażaków oraz Policja, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator, Zakład Pogrzebowy.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz, KP PSP w Sokółce
Zdjęcia: KP PSP w Sokółce