image_pdfimage_print

20 lipca 2019 roku w godzinach 9.00 – 13.00 na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przeprowadzono zbiórkę krwi w ramach XIV edycji ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Organizatorem i koordynatorem całej akcji była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad zapewnieniem prawidłowej zbiórki krwi czuwał lekarz oraz pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży. Cenny dar ratujący życie i zdrowie ludzkie oddało 30 osób, w tym funkcjonariusze z tutejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. Łącznie pozyskano 13,5 litra krwi, która trafi do ludzi potrzebujących.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę w ramach kolejnych akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” w 2019 roku.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie