image_pdfimage_print

Miniony weekend upłynął bardzo pracowicie dla strażaków z terenu powiatu grajewskiego. W dniach od 12 do 14 lipca 2019 roku strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżali ogółem do 11 interwencji, w których 3 osoby zostały poszkodowane. Najwięcej zdarzeń, bo aż 8 zanotowano w sobotę 13 lipca 2019 roku.

Najpoważniejsze w skutkach okazały się zdarzenia w okolicach miejscowości Ciemnoszyje i Okół gm. Grajewo. Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu strażacy otrzymali w sobotę o godzinie 15.11. Na drodze krajowej nr 65 w pobliżu miejscowości Ciemnoszyje samochód osobowy Skoda Fabia uderzył w drzewo, a podróżujący nim mężczyzna został uwięziony wewnątrz. Strażacy udzielili rannemu mężczyźnie niezbędnej pomocy i po wydobyciu z uszkodzonego pojazdu przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Zgłoszenie o drugim zdarzeniu strażacy otrzymali 14 lipca 2019 roku o godzinie 23.23. W miejscowości Okół gm. Grajewo w budynku mieszkalnym jednorodzinnym wybuchł pożar. W chwili powstania pożaru w budynku przebywała 4-osobowa rodzina, która ewakuowała się na zewnątrz przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Podczas ewakuacji z budynku ranny został mężczyzna, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i w stanie ogólnym dobrym przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej pożar szybko zlokalizowano i ugaszono, a wartość uratowanego mienia oszacowano na 150 tys. zł.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie