Niebezpieczny piątek na drogach w powiecie bielskim

5 lipca 2019 r. tuż po godz. 12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 66 (trasa Bielsk Podlaski – Brańsk) w okolicach miejscowości Kalnica. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Rozbite pojazdy blokowały ruch w obu kierunkach. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd samodzielnie, kierowca samochodu osobowego znajdował się w rozbitym pojeździe. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu do kierowcy samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ograniczeniu wycieku paliwa z samochodu ciężarowego.

Podczas trwania działań w niedalekiej odległości doszło do kolejnego zdarzenia. Na miejsce został przedysponowany jeden zastęp JRG. Okazało się że w przydrożnym rowie na DK 66 leży na boku przyczepa kempingowa. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyciągnięciu przy pomocy wyciągarki przyczepy z rowu.

W tym samym dniu do niebezpiecznego zdarzenia doszło również na drodze wojewódzkiej nr 684. W miejscowości Pasynki miała miejsce kolizja dwóch aut osobowych i samochodu ciężarowego przewożącego beton. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanego płynu kierowniczego.

Strażacy apelują o ostrożność na drogach podczas podróży.

Opracowanie: Kamil Kotowicz KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim