image_pdfimage_print

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem środków transportu i zwierząt doszło na początku tygodnia na drodze krajowej nr 65 w okolicach miejscowości Ciemnoszyje i Ruda gmina Grajewo.

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu grajewscy strażacy otrzymali 10 czerwca 2019 roku o godzinie 19:03. Na prostym odcinku drogi samochód osobowy marki BMW zderzył się z samochodem osobowym marki Hyundai. W wyniku wypadku pojazdy zjechały do przydrożnego rowu, z których jeden dachował, a 2 osoby zostały ranne. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnoszyjach.

Informacja o kolejnym zdarzeniu na tej samej drodze wpłynęła do strażaków dnia następnego o godzinie 12:41. W tym przypadku, również na prostym odcinku drogi, samochód osobowy marki Skoda Octavia zderzył się z łosiem. Kierujący  autem osobowym po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został przetransportowany do szpitala w Grajewie, natomiast zwierzę padło. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Droga krajowa nr 65 należy do jednej z najbardziej niebezpiecznych dróg w województwie podlaskim jeżeli chodzi o wypadki z udziałem dzikich zwierząt. W wyniku tych zdarzeń giną nie tylko zwierzęta, ale przede wszystkim ludzie. Dlatego też prosimy wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pokonywania trasy na odcinku Grajewo – Mońki.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie