image_pdfimage_print

28 maja 2019 r. o godzinie 09:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymało informacje o wypadku samochodów osobowych na drodze krajowej w pobliżu Augustowa.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Jednostek  Ochrony Przeciwpożarowej zastano  zderzenie trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 8. W wyniku zdarzenia cztery osoby podróżujące samochodami osobowymi zostały ranne.  Działania zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wytyczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga podczas działań była całkowicie zablokowana. W akcji udział brały trzy zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z pow. augustowskiego.

Do następnego zdarzenia doszło na obwodnicy Augustowa, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie 28 maja 2019 r. o godzinie 16:33 informacja dotyczyła pożaru pojazdu auto lawety przewożącej samochody osobowe.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Jednostek  Ochrony Przeciwpożarowej zastano  pożar auto lawety – ogniem objęte trzy przewożone pojazdy, w trakcie dojazdu zastępów Straży Pożarnej kierowca auto lawety ewakuował jeden z pojazdów. Działania Jednostek  Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody – w natarciu na objęte ogniem pojazdy oraz w obronie na pozostałe pojazdy przewożone na lawecie. W trwającej 90 minut akcji udział brało pięć zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z pow. augustowskiego.

 

Opracowanie: mł. asp. Andrzej  Sobolewski

Zdjęcia: KP PSP Augustów