Ognisty Ratownik – Gorąca Krew. Zbiórka krwi.

21 marca 2019 roku, w godzinach 8.00 – 11.30, w pomieszczeniu Sali Odpraw Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku została przeprowadzona zbiórka krwi w ramach XIV edycji ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.
Organizatorem i koordynatorem całej akcji była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Nad zapewnieniem prawidłowej zbiórki krwi czuwał lekarz oraz wykwalifikowany personel. Cenny dar ratujący życie i zdrowie ludzkie zdecydowały się oddać 22 osoby, w tym strażacy i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Białymstoku, od których pozyskano prawie 10 litrów krwi.
Pragniemy nadmienić, że za szczególne zaangażowanie w działaniu na rzecz propagowania szczytnej idei krwiodawstwa, realne zwiększenie liczby krwiodawców i ilości oddanej krwi Komenda Wojewódzka PSP została wyróżniona „Certyfikatem firmy promującej honorowe oddawanie krwi”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy stanęli na wysokości zadania i swoją postawą pełną humanitaryzmu przyczynili się do wspólnego sukcesu na rzecz drugiego człowieka.

Opracowanie: asp. sztab. Piotr Skrzeczko, KW PSP w Białymstoku
Zdjęcia: asp. sztab. Piotr Skrzeczko KW PSP w Białymstoku