image_pdfimage_print

8 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacji przeciwpożarowej.

W uroczystości udział wzięli m.in. : zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski, V-ce Starosta sejneński Antoni Baudzis, Zastępca Komendanta powiatowego Policji w Sejnach nadkom. Jan Wieliczko,  ppłk SG w Sejnach Sławomir Modzelewski, druh Ryszard Grzybowski – prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, Nadleśniczy Piotr Nalewajek.

W uroczystości brali udział także uczniowie Przedszkola Miejskiego im. Marszala Józefa Piłsudskiego w Sejnach, którzy wraz z opiekunami uczestniczyli w inauguracyjnej lekcji. Przekazana została podstawowa wiedza dotycząca bezpieczeństwa pożarowego. Dzieci dowiedziały się także jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla, jak funkcjonują czujki tlenku węgla i czujki dymu oraz poznały jakie zagrożenia mogą występować w domu, w szkole i w innych obiektach użyteczności publicznej. Dodatkowo przekazano wiedzę jak prawidłowo alarmować o zagrożeniu, w tym jakie informacje przekazać dzwoniąc do Straży Pożarnej oraz przedstawiono sposób bezpiecznego postępowania podczas ewakuacji.

Na realizację projektu przystosowane zostało pomieszczenie w siedzibie komendy znajdujące się na drugim piętrze budynku, sala wyposażona jest między innymi w projektor, gdzie przy pomocy filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych może być przekazywana fachowa wiedza dotycząca zagrożeń. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 34045,51 zł i pochodził z rezerwy celowej budżetu państwa.

Opracował: mł. ogn. Tomasz Leonowicz

Zdjęcia: mł. ogn. Tomasz Leonowicz