image_pdfimage_print

5 stycznia 2019 roku o godzinie 20:55 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 65 na odcinku Grajewo – Bogusze. Z uzyskanej informacji wynikało, że samochód osobowy Toyota zderzył się z osobowym Audi i wewnątrz jednego z pojazdów znajduje się uwięziony kierowca.

 

W chwili przyjazdu na miejsce 2 zastępów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie samochód osobowy Toyota z uwięzionym wewnątrz kierowcą leżał na boku w przydrożnym rowie. Drugi pojazd uczestniczący w zdarzeniu – samochód osobowy Audi stał na kołach blokując jeden pas ruchu, a jego kierowca znajdował się na zewnątrz bez widocznych obrażeń.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do kobiety uwięzionej w samochodzie Toyota, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji na zewnątrz i pomocy w transporcie do zespołu ratownictwa medycznego. Z uwagi na fakt, że zdarzenie prowadzone było w ramach pomocy wzajemnej na terenie powiatu ełckiego, na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej z Ełku oraz Prostek.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie