image_pdfimage_print

30 listopada 2018 roku w godzinach 9.00 – 14.30 w ramach kampanii „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” na parkingu przed Urzędem Miasta w Grajewie kolejny raz polała się krew. Głównym celem akcji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współpracy Urzędu Miasta w Grajewie i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku było pozyskanie 100 litrów krwi w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nad zapewnieniem prawidłowej zbiórki krwi czuwali lekarz oraz personel krwiobusu, z którymi grajewscy strażacy współpracują od wielu lat. Cenny dar ratujący życie i zdrowie ludzkie zdecydowało się oddać ponad 50 osób. Poza strażakami zawodowymi do akcji włączyli się również druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów grajewskiego i ełckiego oraz stali krwiodawcy, wśród których była także młodzież szkolna. Po szczegółowej weryfikacji dawców, do dalszego etapu lekarz zakwalifikował ostatecznie 46 osób, od których pozyskano prawie 21 litrów krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy w tym wyjątkowym czasie swoją postawą pełną humanitaryzmu przyczynili się do wspólnego sukcesu na rzecz drugiego człowieka.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie