image_pdfimage_print

W dniach 24-25 października w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku pod patronatem Radia Białystok trwała akcja która miała na celu zebranie sto litrów krwi, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cel osiągnięto szybko, 100 litrów udało się zebrać już drugiego dnia rano, ale akcja trwała dalej i z chwilą jej zakończenia podwojono założony cel.
Zamiast 100 otrzymano od dawców aż 200 litrów krwi, która pozwoli ratować życie tych, którzy teraz jej bardzo potrzebują, a jednocześnie w piękny sposób uczczono wyjątkową rocznicę. W akcję włączyli się, jak zawsze, strażacy którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie tej wyjątkowej akcji.

Podlascy strażacy już od kilku lat aktywnie uczestniczą w Programie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” którego podstawowym celem jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew, zacieśnienie współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża ze strukturami Państwowej Straży Pożarnej oraz popularyzowanie przez nich honorowego krwiodawstwa. Tylko podczas ostatniej edycji udział w akcji brało 11 jednostek PSP i 21 jednostek OSP z terenu naszego województwa.

Opracowanie: asp. sztab. Piotr Skrzeczko, KW PSP w Białymstoku.
Zdjęcia: Bartosz Szutkiewicz, RCKiK w Białystoku