image_pdfimage_print

26 września 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego ‚‚Grota”  w Zambrowie przy Alei Wojska Polskiego 31, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej dokonali praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w ww. placówce. Powyższe działania połączone zostały z ćwiczeniami gaśniczymi oraz ogólnopolską akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Po ogłoszeniu alarmu przez dyrekcję szkoły oraz rozpoczęciu ewakuacji uczniów i pracowników dydaktycznych przystąpiono do ćwiczeń, których scenariusz  zakładał zlokalizowanie oraz ugaszenie pożaru powstałego w sali lekcyjnej na drugiej kondygnacji nadziemnej budynku szkoły. Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie dokonali również przeszukania wszystkich pomieszczeń w obiekcie pod kątem występowania w nich osób poszkodowanych.

Po zakończeniu manewrów zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu zambrowskiej straży oraz przeprowadzono szkolenie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” dla uczniów i pracowników placówek oświatowych.

Opracowanie: kpt. Paweł Gwardiak – KP PSP w Zambrowie.