image_pdfimage_print

 

9 sierpnia 2018 r. strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odwiedził gość specjalny. Był nim 3-letni Filip, pacjent Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, którego wielkim marzeniem, było poznanie pracy strażaka.

Chłopiec wraz z rodzicami oraz wolontariuszami Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei zajmującej się leczeniem Filipa uroczyście został przywitany na placu Komendy przez Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku st. bryg. Kazimierza Kuleszę. Z tej okazji odbyła się uroczysta prezentacja samochodów ratowniczo-gaśniczych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1, które na okoliczność wizyty Filipa wyjechały na sygnałach z garażu. Strażacy chcąc aby ten szczególny dzień zapadł długo w pamięci Filipa i jego rodziców przygotowali niespodziankę. Był nim specjalny wóz strażacki, który wypełniony ufundowanymi przez strażaków prezentami wyjechał na sygnałach z garażu.

W trakcie wizyty Filip został zapoznany z pracą strażaka oraz wziął udział wraz ze strażakami w praktycznych ćwiczeniach gaszenia wodą.

Kolejnym etapem wizyty Filipa było spotkanie w Sali Edukacyjnej „Ognik” znajdującej się na terenie JRG Nr 4 w Białymstoku przy ul. Transportowej. Tam z kolei chłopiec świętował swoje urodziny i wziął udział w zajęciach mających na celu zapoznanie się z zasadami bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia, jakim jest pożar.

Na zakończenie wizyty wszystkich czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez wolontariuszy Fundacji.

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Koc, KM PSP w Białymstoku
Zdjęcia: bryg. Paweł Ostrowski, KM PSP w Białymstoku