image_pdfimage_print

Dzień 31 lipca b.r. dla strażaków powiatu bielskiego był kolejnym dniem pod znakiem niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Po upalnym dniu nad powiatem przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszył porywisty wiatr. Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia doszło około godz. 16:45 na DK nr 19 w pobliżu miejscowości Haćki. Porywisty wiatr powalił na drogę kilka drzew. Jedno z nich spadło na przejeżdżający samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby, w tym dziecko. Podróżujący zdołali opuścić zniszczony pojazd przed przybyciem służb ratunkowych.  Droga była całkowicie zablokowana. Działania związane z usuwaniem powalonych drzew na tym odcinku drogi trwały blisko 2 godziny.

Strażacy wyjeżdżali również do usuwania powalonych na drogę drzew w okolicach miejscowości Ploski oraz Orzechowicze.

W miejscowości Stupniki porywisty wiatr zerwał część dachu z budynku gospodarczego. W tym przypadku działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przykryciu plandekami uszkodzonego dachu.

W działaniach związanych z usuwaniem skutków burz na terenie powiatu bielskiego udział brały zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim oraz OSP Augustowo, OSP Pasynki, OSP Piliki i OSP Ploski.