image_pdfimage_print

13 lipca 2018 roku o godzinie 17.02 służby ratownicze z terenu powiatu grajewskiego otrzymały zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Guty gm. Szczuczyn. Na łuku drogi przed Gutami zderzyły się 2 samochody osobowe, którymi podróżowało 4 mężczyzn. W wyniku zderzenia pojazdów droga na odcinku Szczuczyn – Grajewo została całkowicie zablokowana.

Po przybyciu na miejsce wszystkich zaalarmowanych służb  samochód osobowy Mercedes stał na środku drogi blokując 2 pasy ruchu, natomiast wrak samochodu osobowego Honda Accord z uwięzionym wewnątrz kierowcą znajdował się w przydrożnym rowie. Strażacy przy użyciu zestawów narzędzi hydraulicznych umożliwili dotarcie do mężczyzny, u którego lekarz stwierdził zgon. Pozostałych 3 uczestników zdarzenia po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Samochody osobowe kierowano na drogi lokalne, natomiast samochodom ciężarowym wyznaczono objazdy drogami krajowymi. W działaniach ratowniczych, które trwały ponad 5,5 godziny brały udział 3 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i 4 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Bzurach, Niedźwiadnej i Szczuczynie.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie