image_pdfimage_print

5 lipca 2018 roku o godzinie 09:54 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Toczyłowo gm. Grajewo.
Osoba zgłaszająca wypadek dodała, że w jednym z samochodów uwięziony jest nieprzytomny mężczyzna.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano 2 samochody osobowe w przydrożnym rowie. Potwierdzono również fakt, że w jednym z pojazdów osobowych uwięziony jest nieprzytomny kierowca. Strażacy przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego i po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ułożyli go na desce ortopedycznej po czym przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu, natomiast 3 inne osoby podróżujące drugim z aut po wstępnym zaopatrzeniu medycznym zostały przetransportowane do Szpitala Ogólnego w Grajewie.
W trwających ponad 4 godziny działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. Ruch pojazdów o obrębie miejsca zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie