Dzień Dziecka u grajewskich strażaków

4 czerwca 2018 roku w ramach „Dnia Dziecka” grajewscy strażacy gościli grupę 44 przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat wraz z 6 opiekunami z Niepublicznego Przedszkola nr 1 „Akademia Dobrego Startu” w Grajewie.

Spotkanie było okazją nie tylko do świętowania „Dnia Dziecka”, ale również do przekazania najmłodszym sympatykom pożarnictwa informacji na temat okoliczności w jakich można wezwać straż pożarną do zdarzenia i utrwalenia numerów alarmowych 112 i 998. Poza tym dzieci dowiedziały się jak wygląda na co dzień służba w szeregach Państwowej Straży Pożarnej oraz jak zachować się w obliczu zagrożenia. Tradycyjnie już najbardziej oczekiwanym punktem wizyty była prezentacja sprzętu, możliwość zajęcia miejsca w kabinie samochodu pożarniczego i założenia hełmu strażackiego. W tym roku dodatkową atrakcją dla najmłodszych było zapoznanie się z torem do rozwinięcia bojowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od strażaków ulotki z numerami telefonów alarmowych do służb ratowniczych i fachowymi poradami na temat bezpieczeństwa, natomiast strażacy otrzymali pamiątkowy dyplom i upominek.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcie: str. Damian Trzaska, str. Łukasz Zawistowski, KP PSP w Grajewie