image_pdfimage_print

07 kwietnia 2018 r. do SK KP PSP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Hałe, gm. Sokółka.

Do zdarzenia zadysponowano natychmiast dwa zastępy z JRG Sokółka oraz zastępy z OSP KSRG Stara Kamionka, Stara Rozedranka i Janów.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono całkowicie objęty ogniem murowany budynek stolarni z dobudowaną wiatą na drewno – brak osób poszkodowanych. W bliskim sąsiedztwie znajdowały się zagrożone budynki: mieszkalny, stodoła oraz budynek gospodarczy. Z uwagi na brak zaopatrzenia wodnego w miejscowości – do zdarzenia zadysponowano dodatkowo GCBM 15/8 z JRG Sokółka oraz za pośrednictwem SKKW zastęp GCBM 28/18 z JRG nr 4 Białystok i GCBA z OSP Czarna Białostocka.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano 4 prądy wody w obronie zagrożonych budynków. Po dojechaniu kolejnych zastępów podano kolejne 3 prądy wody w natarciu na ognisko pożaru. Po stłumieniu ognia przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe drewnianej konstrukcji budowlanej oraz dogaszono tlące się zarzewia ognia.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP Sokółka.
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP Sokółka.