image_pdfimage_print

26 marca 2018 roku na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 2 w Białymstoku odbyło się spotkanie wielkanocne służb mundurowych i umundurowanych województwa podlaskiego.

Z funkcjonariuszami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego spotkał się Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Ksiądz Biskup dr hab. Henryk Ciereszko oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński. W spotkaniu uczestniczył także wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, kapelani służb mundurowych województwa wszystkich wyznań (katolickiego, prawosławnego, ewangelickiego) oraz szefowie i komendanci służb inspekcji i straży z terenu województwa podlaskiego.

W trakcie spotkanie minister Jarosław Zieliński wręczył dla dwóch strażaków, którzy przyjęli poród podczas akcji na drodze pod Łomża nagrody za wybitne zaangażowanie w służbę. Powołanie na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Zambrowie podczas uroczystości otrzymał mł. bryg. Adam Wysmułek.

Spotkanie wielkanocne służb mundurowych 2018